:: Japonia Holiday Navigator ::
zdjęcia
Japonia  Podróze Turystyka

Kraj i obyczaje
»
Home
»
Geografia
»
Religia
»
Obyczaje
»
Kuchnia japońska
»
Japońskie ogrody
»
Japońskie sztuki walki
»
Sport
»
System polityczny
»
Święta państwowe

Info
»
Infrastruktura
»
Informacje celne
»
Telefon / Poczta
»
Zakupy
»
Słowniczek
»
Forum

Bank adresów
»
  Szukaj
»
Logowanie
»
Rejestracja
»
Dodaj wpis

Zbiór linków
»
  Katalog
»
Dodaj link
»
Nowe linki
»
Top linksPałac Cesarski


Obecny Pałac Cesarski zbudowany jest na miejscu dawnego zamku Edo - w centrum Tokio, niedaleko głównej stacji kolejowej. Mieszka w nim Cesarska Rodzina.

Zamek Edo był siedzibą słynnego szoguna Tokugawy, którego dynastia władała Japonią od 1603 do 1867. W 1868 szogunat został obalony, a stolica państwa została przeniesiona z Kyoto do Tokio. W 1888 ukończono konstrukcję nowej siedziby Cesarza. Choć zniszczona w czasie II wojny światowej, dziś jest dokładnie taka sama, jak w XIX wieku.

Z największego placu przed Pałacem, Koyo Gaien, turyści mogą ujrzeć Nijubashi, dwa mosty wiodące na wewnętrzne tereny. Pierwszy, kamienny most zwany jest Meganebashi (Most Soczewkowy), ze względu na charakterystyczny wygląd. Drugi most był dawniej drewniany i miał dwa poziomy, co przyczyniło się do nadania mu miana Podwójnego Mostu - Nijubashi.

Pałacowy kompleks i wewnętrzne ogrody nie są dostępne dla zwiedzających. W ciągu roku jedynie dwa razy można uzyskac do nich dostęp i ujrzeć Cesarską Rodzinę: 2 stycznia z okazji Noworocznego Pozdrowienia oraz 23 grudnia, w dzień urodzin Cesarza. Chęć uczestniczenia w jednej ze zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem należy zgłosić odpowiednio wcześniej w Agencji Cesarskiego Domu.


Atrakcje
»
»
»
»
»
»
     
 
 
Partner
»
 
Irlandia
»
sycylia
»
Florencja
»


Japonia .info © holidaynavigator.com 2004- 2024
Niniejsza strona nie jest powiązana z oficjalnym przedstawicielstwem Japonii.